marketingowy-harpagan.pl

W branży jubilerskiej mamy dużo linii modeli. Jakie cechy łączą ich produkty? Przede wszystkim metale, jakie zużywają do wytwarzania swoich wyrobów, a także jakimi dodatkami je ozdabiają. W tym wpisie skoncentrujemy się na te drugie. Podzielimy je i trochę przybliżymy.

Kryształki Swarovskiego – są z reguły produkowane krzemionki z piasku, a jaśniej z ołowiowego szkła. Styliści często umieszczają je w platerowanych modelach sztucznej biżuterii. Szkło ołowiowe generalnie wyróżnia się wyższym stopniem rozszczepiania światła. Jest także nieznacznie twardsze od szkła zwyczajnego. Wiodącym fabrykantem tego materiału jest zagraniczna marka Swarovski.

Cyrkonia |to} następny najczęściej używany element ozdobny. Samą cyrkonię produkuje się od początku do końca w fabrykach. Pozostaje niezwykle gęsta, co więcej możemy ją zgodnie z marzeniami farbować. W branży złotniczej materiał ten znany jest nie długo, powstaje w wysokiej temperaturze. Cóż, największą zaletą pozostaje niska cena.

Kamienie Szlachetne pozostają najdroższe z rodziny dodatków upiękniających biżuterię. Wyróżniamy ich w przyrodzie zdecydowanie sporo. Ale, dziś skoncentrujemy się na tych najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna odmiana minerału – berylu. Dla laików, jest on zielony. Znajduje Uznanie złotników i kolekcjonujących kamienie. Jest niezwykle twardy, ale także łupliwy.

Rubiny pozostają prawie najpiękniejszym kamieniem szlachetnym, ale także należą do rodziny korundu. Znane są z ponadprzeciętnej twardości 9/10, najczęściej widywane rubiny pozostają krwiste w takich kamieniach nierzadko możemy zaobserwować rozszczepienie koloru.

Szafiry – kamienie te niezmiennie są bardzo popularne w złotnictwie. Identycznie do szafirów przynależą do rodziny korundów. Najczęściej są ciemnoniebieskie. Ogromna liczba jubilerów produkuje go chemicznie.

Diamenty na ich temat można opowiadać niebywale krótko. Są najmniej sprężyste z istniejących na ziemi materiałów i zarazem najdroższe.

Wymieniliśmy najczęstsze dodatki wykorzystywane do upiększania wyrobów jubilerskich. Choć, że znamy ich na ziemi znacznie więcej.

Marketingowy Harpagan